Van e értelme a momentumos heppeningeknek?

Ma, immáron harmadszor bontották le a Karmelitáknál (Orbán rezidenciájánál) a kordont a momentumosok, kiegészülve Hadházyval. Immáron elért arra a szintre az engedetlenség (és valljuk be a nem titkolt provokáció), hogy a „rend őrei” (nem a rendet, hanem Orbánt őrzik), hogy tettlegességgel válaszoljanak a politikusok megmozdulására. Vajon mennyi értelme van?
Tulajdonképpen várható volt, hogy előbb utóbb dulakodásba torkollik a kordonbontó akció, bár istenigazából nem értem a kordont sem, és nem értem teljesen a momentumosokat (és Hadházy-t) sem. Hiszen a kordonnak semmi értelme, mert nem a kordon miatt nincs sajtószabadság (nem kérdezhetnek szabadon a sajtómunkások a kormánytagoktól), hanem azért, mert a fideszes potentátok egész egyszerűen nem állnak szóba az un. független sajtóval,. csak a királyival. Tehát, kordon nélkül is el tudnak menni arra úgy, hogy nem adnak a firkászok kérdéseire választ. Tehát: a kordon felesleges.
És Hadházyék is tök feleslegesen akcióznak, mert egyrészt baromi kicsi a sajtóvisszhangja, s ami van is, eléggé megosztott. Hiszen a választóik nem igazán ezért választották meg őket, hanem azért, hogy az ország házában dolgozzanak. Mondjuk egy másik kérdés, hogy ott meg nem tudnak, mert bármit tesznek, vagy lesöpri a NER többség az asztalról, vagy ha netán napirendre is vesznek valamit, hát nem mennek el a megtárgyalására.
DE: ez a kordonbontás nem a politikusok dolga lenne. Hanem másoké, de azok sajna nem mozdulnak.
A másik pedig az, hogy a NER elit majd megint előjön a Gyurcsány kártyával, hogy minden bizonnyal Fletó adott utasítást az egészre. Pedig szerintem neki ennél azért több esze van…
Hadházy meg megint indíthat majd gyűjtést, hogy a vaskos büntetést kifizesse, mert a mentelmi jogát úgyis megvonják majd, és eljárás indul ellene. Persze csak ellene, mert ha nem Fletó, akkor Ő az értelmi szerző. A Fidesz szerint minden bizonnyal…
Szóval szerintem ezzel nem lesz semmivel sem népszerűbb egyik politikus sem, mint ahogy annak idején a parízerrel sem lett támogatottabb a (volt) Jobbik vezér sem…
Ja, és Orbán így is bejutott a hivatalába – max közben megivott egy kávét a Köztársasági elnöknél, vagy bevágott reggelire egy csülkös pacalt…

Egy hozzászólás “Van e értelme a momentumos heppeningeknek?” bejegyzéshez

  1. 1,89 milliárdos beszerzés 4 év böri – 300 milliárd mennyit érhet?
    Fadil Novalicot, Bosznia-Hercegovina többségében bosnyákok és horvátok lakta országrészének, a Bosznia-hercegovinai Föderációnak a miniszterelnökét az MTI híre szerint 4 év börtönre ítélték első fokon, mert gyanúsan drágán szereztek be majd 2 milliárdért Kínából lélegeztető gépeket a koronavírus járvány idején. Mindez 100 gépet érint, melyek igazán a nekik szánt célnak nem is feleltek meg.

    Ráadásul olyan cégeken keresztül történtek ezen beszerzések, melyeknek nem is profiljuk ezen eszköz. A hírhez hozzátartozik, nem csak a miniszterelnök, de a cég képviselete is börtönt kapott. Mi sem természetesebb, hogy az itéletet megfellebbezték, miszerint a közjó árdekében cselekedtek.
    Hogy van e bármilyen párhuzam a magyar lélegeztető gép beszerzéssel kapcsolatban? Döntse el a kedves olvasó. A gépek darabára kisértetiesen hasonló azokkal, amiket főfürkészünk segítségével Magyarország beszerzett ilyen-olyan cégeken keresztül. Tegyük még hozzá azt is, hogy a magyar beszerzés (aminek teljes ára amúgy 300 milliárd volt) egyik legnagyobb nyertes cége éppen mostanában szívódik fel teljesen, miután csillagászati összegű nyereséget osztott ki a tulajdonosainak (megszűnés végelszámolással). 180 milliárd meg egy olyan maláj céghez került, amely tulajdonosa ellen korrupció gyanújával nyomozás is folyt. Persze Szíjjártó miniszterünk semmilyen Magyar szálról nem tud, igaz, azt sem mondta meg soha, hogy választották ki a céget, ami a beszerzési összeg több mint felét elvitte.
    A berendezések egy része éppen úgy használhatatlan az eredeti céljára (főleg, hogy nem is a megfelelő rendszerű berendezést vették meg), és az ajándékba, más országoknak adottak kivételével a zöme a mai napig raktárakban pihen. És ez nekünk, adófizetőknek 300 milliárdba fájt. Amit akár értelmes célra is lehetett volna költeni, és nem a baráti cégek tulajdonosainak a zsebét kitömni vele.

    Na, de nálunk nem lehet csak úgy megvádolni embereket, hiszen mi egy illiberális civilizált ország vagyunk, nem a Balkánon élünk…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük